O klubie

Pierwsze treningi taekwon-do ITF odbyły się w naszym regionie w 2006 r. w Lipsku. Pomysłodawcą i trenerem pierwszej sekcji był absolwent AWF Biała Podlaska – Tomasz Leszkowicz. Od 2016 r. Combat Sports Academy prowadzi działalność w Sokółce. Łącznie w Dąbrowie Białostockiej, Lipsku i Sokółce CSA skupia ponad 150 adeptów sportów walki w różnych grupach wiekowych.

Szkoła może pochwalić się licznymi sukcesami w różnych turniejach. Największymi były srebrny i brązowy medal Karoliny Budnik i Martyny Pietrzeniec podczas Mistrzostw Europy Juniorów.

Treningi

W grupach początkujących treningi odbywają się dwa razy w tygodniu. Prowadzi je wykwalifikowany instruktor Polskiego Związku Taekwon-do – Tomasz Leszkowicz II Dan. W pracy trenerskiej doskonalą się również Maciej Protasiewicz i Paweł Leszkowicz.

Prócz szerokiego systemu wychowawczego jakim są treningi taekwon-do, oferujemy naszym podopiecznym możliwość rywalizacji już od pierwszej klasy szkoły podstawowej. Corocznie organizujemy wspólnie z zaprzyjaźnionymi klubami z całej Polski Letnie Obozy Taekwon-do, które są znakomitą formą aktywnego spędzania wolnego czasu.

Daty z historii CSA:
2005 – pierwsze treningi taekwon-do w Lipsku;
2007 – utworzenie sekcji taekwon-do przy LUKS „Biebrza” Lipsk;
2007 – utworzenie pierwszej grupy taekwon-do w Dąbrowie Białostockiej;
2009 – utworzenie Podlaskiej Szkoły Taekwon-do „Ko-Dang” Lipsk;
2012 – utworzenie Podlaskiego Centrum Sportów Walki w Dąbrowie Białostockiej;
2012 – pierwsze treningi Krav Maga w Dąbrowie Białostockiej;
2014 – pierwsze treningi kickboxingu w Dąbrowie Białostockiej;
2015 – pierwsze treningi kickboxingu i Krav Maga w Lipsku;
2015 – pierwsze treningi crosstrainingu w Lipsku i Dąbrowie Białostockiej;
2016 – pierwsze treningi taekwon-do w Sokółce;
2017 – zmiana nazwy PCSW na Combat Sports Academy.